Medni dan u PŠ Selnica

admin   13 December, 2019

1Medni dan (koji se obilježava 9.12.) , prvašići u PŠ Selnica obilježili su nizom aktivnosti koje su vezane uz med, pčelare i vrijedne kukce pčelice.

U posjetu kod pčelara, g. Kuzmana, upoznali su pčelin dom-košnicu, saznali čemu služi saće, probali sve vrste meda, saznali što je pelud i propolis i na kratko bili mali pčelari-obučeni u pčelarsko zaštitno odijelo. Posjet kod velikodušnih i dragih domaćina, dodatno su zasadili i medenjacima i poklonima koje su domaćini pripremili.

Vrativši se u školu, razmijenili su dojmove te znanje proširili koristeći digitalne tehnologije.

Kao pravi sladokusci, nisu mogli odoljeti, a da se ne okušaju i sami u pravljenju slastica od meda. Tako su izradili medenjake pod budnim okom kuharice tete Marice.

Medni dan su završili radosni, noseći teglicu najdražeg im meda(bagrem ovog) svojim domovima.