Kako ukloniti neke tehničke probleme kod praćenja nastave na daljinu

Vesna Brlek   17 April, 2020

IMG_20170421_111614

Dragi učenici, primijetili smo, nakon nekoliko intervencija, da vam se često događaju 3 vrste problema s tehnologijom koji vas sprečavaju da  pratite nastavu na daljinu i pošaljete izvršene zadatke učiteljima:                                                                                                                                 1. kod ulaska u Ofice 365 za škole (oni koji imaju svoja računala), u drugom koraku,  nehotično stisnete tipku na dnu ekrana uključi MFA pa ne možete dalje bez dodatne provjere podataka. To treba isključiti tako da se stisne isključi MFA.                                                                                       2. problem se javlja kod tableta da se nakon nekog vremena popuni predmemorija (za aplikacije Teams, Yammer u kojima radite) pa vas kod ulaska u te aplikacije tablet odmah izbaci. To se ukloni tako da se ide na Postavke – Aplikacije – Teams (ili Yammer) – Pohrana i treba stisnuti tipku na ekranu OBRIŠI PREDMEMORIJU.                                                                                                      3. problem je da vam se kod ulaska u Teams ili neku drugu aplikaciju ta aplikacija “zamrzne” i više ništa ne možete raditi. Problem je u zastarjelosti internet preglednika. Problem se rješava tako da se se na računalo instalira Geogle Chrome ili novija verzija Microsoft Edge-a pa se preko njih ulazi u Teams ili druge aplikacije.

Nadam se da će vam ove upute pomoći kod otklanjanja barem nekih poteškoća, a ako sami ne možete otkloniti poteškoću, nazovite u školu 469 161, 468 548 ili 098464008 i rado ćemo vam pomoći u rješavanju vašeg problema.

Ravnateljica: Vesna Brlek, prof.