Glazbena škola pri Osnovnoj školi Marija Bistrica koncertima obilježila Dan škole

Dinko Krstinić   30 May, 2019

edf_vivid

Dan škole obilježava se 30. svibnja, a ove godine su tim povodom, učenici Osnovne glazbene škole pri Osnovnoj školi Marija Bistrica zajedno sa svojim učiteljima 27. i 28. svibnja za svoje sugrađane pripremili dva koncerta. Oba  koncerta održana su u dvorani Božanskog milosrđa u Mariji Bistrici, gdje su posjetitelji osim solističkih nastupa talentiranih mladih umjetnika, mogli uživati i u izvedbama zbora pod ravnanjem profesorice Petre Jovanović i zvucima tamburaškog orkestra pod ravnanjem profesorice Tatijane Lenart. Programe za  oba koncerta, koji su se sastojali od 28 i 25 glazbenih točaka, učenici su vrijedno spremali sa svojim profesorima.

cof_soft

Prvi koncert otvorila je ravnateljica Osnovne škole Marija Bistrica Vesna Brlek, koja je istaknula kako je izrazito ponosna na učenike koji ostvaruju odlične rezultate na brojnim natjecanjima, a učenici su na koncertima pokazali raskoš talenata koje posjeduje ova škola. Na drugom koncertu voditelj glazbene škole Dinko Krstinić pročitao je sve nagrađene učenike koji su osvojili ukupno 19 prvih, 17 drugih i dvije treće nagrade na regionalnim, državnim i međunarodnim natjecanjima, još se jednom zahvalio svim učenicima koji su uložili velik trud u pripremu programa za koncerte povodom Dana škole, njihovim roditeljima koji ih u tome podržavaju i naravno, njihovim vrijednim profesorima. Sve sugrađane, učenike i roditelje pozvao je na još jedan koncert koji Glazbena škola organizira povodom desete godišnjice rada i postojanja, koncert nekadašnjih učenika koji su nastavili glazbeno obrazovanje, a koji će se održati u petak 31. svibnja u 19:00 sati u dvorani Božanskog milosrđa u Mariji Bistrici.