DRAGI UČENICI 8. RAZREDA I RODITELJI!

admin   24 June, 2022

MZO je objavilo ODLUKU O UPISU UČENIKA U 1.RAZRED SREDNJE ŠKOLE U ŠKOLSKOJ GODINI 2022./2023.

Tom odlukom utvrđuje se postupak i način upisa učenika, broj upisnih mjesta u razrednim odjelima prvih razreda srednjih škola te rokovi za prijavu i upis učenika.

Najvažnije odredbe:

Učenici će se prijavljivati za upis i upisivati u 1. razred srednjih škola u školskoj godini 2022./2023. u ljetnome i jesenskome upisnom roku. Sve obavijesti i upute su na stranici srednje.e-upisi.hr.

Početak prijave u sustav počeo je 23.5.2022. (prijava se vrši na stranici srednje.e-upisi.hr)

Dana 25.6. 2022. godine (subota) počinju prijave srednjoškolskih programa – UPISI U 1. RAZRED SREDNJE ŠKOLE na stranici srednje.e-upisi.hr.

Prijave u aplikaciju možete obaviti kod kuće ili u školi u dogovoru s  pedagoginjom u ponedjeljak 27.6.2022. godine u vremenu od 9,00 do 12,00 sati.

Listu prioriteta treba pažljivo pripremiti tako da se na vrh liste postavi obrazovni program koji se želi upisati, a zatim i ostali, željenim redom. Važno je da kandidati provjere jesu li im svi obrazovni programi na listi prioriteta poredani prema njihovim željama i mogućnostima jer nakon zaključavanja odabira programa odnosno škola, nikakve izmjene neće više biti moguće.

Završetak prijava obrazovnih programa je 7.7.2022. godine (četvrtak), nakon toga slijedi ispis prijavnica.

Prijavnicu s konačnom listom prioriteta iz sustava ispisuje stručna služba. Učenik i roditelj zatim potpisuju prijavnicu čime potvrđuju listu prioriteta odnosno odabir obrazovnih programa. Roditelj može i sam ispisati prijavnicu kod kuće te je donijeti u školu.

Ispis prijavnica, potpisivanje prijavnica ili dostava potpisanih prijavnica bit će u četvrtak 7.7.2022. godine u 18,00 sati u čitaonici škole (nakon svečane podjele svjedodžbi).

Ukoliko je učenicima potrebna potvrda školskog liječnika za određeno zanimanje, istu mogu nabaviti u Domu zdravlja u Zlataru (u školskoj ambulanti)  11. i 12.7.2022. godine u vremenu od 8,00 do 13,00 sati.

Molimo učenike i roditelje da svakodnevno prate stranicu srednje.e-upisi.hr jer se tamo nalaze sve važne informacije u vezi prijava i upisa.

Učenik svoj upis potvrđuje vlastoručnim potpisom i potpisom roditelja na obrascu – UPISNICI, koji će biti dostupan na mrežnoj stranici NISpuSŠ –a (Nacionalni informacijski sustav prijava i upisa u srednje škole) koji je dužan dostaviti u srednju školu između 11. i 13.7.2022. godine, odnosno u vremenu kada i kako to srednja škola odredi.

Učenici mogu doći po UPISNICU i u školu u stručnu službu u vremenu od 8,00 do 14,00 sati.

Svima želimo puno uspjeha!

PRIJAVA UČENIKA ZA UPIS U 1. RAZRED SREDNJE ŠKOLE U ŠKOLSKOJ GODINI 2022./2023.

• Početak prijave kandidata u sustav – 23.5.2022.
  • Početak prijava obrazovnih programa – 25.6.2022.
  • Završetak prijave obrazovnih programa koji zahtijevaju dodatne provjere – 28.6.2022.
  • Provođenje dodatnih ispita i provjera te unos rezultata – 29.6. – 4.7.2022.
  • Rok za dostavu dokumentacije redovitih učenika (dokumenti kojima se ostvaruju dodatna prava) – 1.7.2022.
  • Brisanje s lista kandidata koji nisu zadovoljili preduvjete – 6.7.2022.
  • Završetak prijava obrazovnih programa – Početak ispisa prijavnica – u školi – 7.7.2022.
  • Brisanje s lista kandidata koji nisu zadovoljili preduvjete ili dostavili prijavnice – 8.7.2022.
  • Objava konačnih ljestvica poretka9.7.2022.
  • Dostava dokumenata koji su uvjet za upis u određeni program obrazovanja – potvrda liječnika školske medicine, potvrda obiteljskog liječnika ili liječnička svjedodžba medicine rada i ostali dokumenti kojima su ostvarena dodatna prava za upis)  11. – 13.7.2022.
  • Dostava potpisanog obrasca o upisu u 1. razred srednje škole (upisnice) u srednju školu u koju se učenik upisao – škole same određuju točne datume za zaprimanje upisnica i dodatne dokumentacije – 11. – 13.7.2022.
  • Objava okvirnog broja slobodnih mjesta za jesenski upisni rok – 15.7.2022.
  • Službena objava slobodnih mjesta za jesenski upisni rok – 10.8.2022.