„Do baštine na krilima mašte“

admin   20 November, 2018  

naziv je ovogodišnjeg Nacionalnog kviza za poticanje čitanja koji se provodi kontinuirano, već dvadeset i pet godina u organizaciji Knjižnica grada Zagreba, u Mjesecu hrvatske knjige, do kraja listopada 2018. godine.

Matej Pucko iz PŠ Laz ovogodišnji je pobjednik kviza koji je proveden u našoj školskoj knjižnici te je pozvan na završnu svečanost koja je održana 15. studenoga 2018. godine u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici.

Za sudjelovanje u kvizu, koji se provodi online u narodnim i školskim knjižnicama diljem Hrvatske, trebalo je pročitati tri knjige: „Andautonac“ Snježane Babić Višnjić, „Sve o Evi“ Nene Lončar i „Letači srebrnih krila“ Melite Rundek i točno popuniti upitnik.

Mateju Pucku čestitamo, a sve vas pozivamo da se uključite u Nacionalni kviz za poticanje čitanja iduće godine.