Dan sjećanja na Vukovar u PŠ Laz

admin   18 November, 2019

8Učenici PŠ  Laz obilježili su Dan sjećanja na žrtve Vukovara integriranom nastavom.

Poznata i teška tema obradila se na satovima Hrvatskog jezika, Prirode i društva i Likovne kulture.

Razgovaralo se o Vukovaru kao gradu u nizinskom kraju na istoku Republike Hrvatske te gdje se smjestio na zemljovidu i kako izgleda danas. Isto tako razgovaralo se o ratu i kako on utječe na ljude, kako se ljudi osjećaju u ratu i što im je u ratu najvažnije u životu.

Zašto je rat strašan, zašto je tužan i zašto se svake godine treba prisjetiti poginulih i stradalih.

9U čast sjećanja na poginule učenici su zapalili lampaše koje su sami izradili od staklenki i obojali temperom.

Film Gordana Lederera Banijska ratna praskozorja bio je motivacija za sat likovnog. Kadrove iz filma i vlastite doživljaje kombiniranom su tehnikom prenijeli na papir i tako zaokružili ovu temu koja svake godine iznova pobuđuje u svima nama poštovanje i obavezu prema gradu Vukovaru, da se nikad ne zaboravi.