Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

admin   19 October, 2018

1U utorak 16. listopada obilježili smo Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Učenici i nastavnici donijeli su u školu pregršt slatkih i slanih krušnih proizvoda, prekrasnih hljebova ukrašenih pletenicama i križevima, raznog voća i plodova jeseni.

Na zajedničkom stolu u sportskoj dvorani našli su se različiti mirisi i okusi.

2Svečanost blagoslova otvorili su naši učenici prigodnim recitacijama koje su pripremili s  učiteljicom Anitom Klemar.

U duhu zajedništva obratio nam se i velečasni podijelivši blagoslov, a molitvu vjernika vodili su učenici koje je pripremila vjeroučiteljica Barbara Sipina.

Zahvalili smo Bogu za sve plodove zemlje i obilno blagovali u svojim učionicama. Napunili smo košare krušnim proizvodima i posjetili samostan sestara karmelićanki  i starački dom.