Audicija za upis učenika u glazbenu školu u školskoj godini 2022./2023.

Dinko Krstinić   2 May, 2022

Glazbena škola pri OŠ Marija Bistrica poziva djecu na audiciju za upis u 1. razred glazbene škole.

Audicija i upis će se održati u prostorijama škole u Ulici kralja Tomislava 18, u Mariji Bistrici.

Audicija: petak 6. svibnja 2022. od 17:00 do 19:00 sati

–  upisi 6. svibnja u 19:30 sati.

Informacije na telefon: 098/849 420

Učenici se mogu upisati na sljedeće instrumente: tambure, trubu, saksofon, trombon, violinu,  violončelo, harmoniku, klarinet, flautu, klavir i gitaru.

Audicija je namijenjena učenicima koji će u školskoj godini 2022./202. biti 2. ili 3. razred osnovne škole (mogu pristupiti i učenici koji će u školskoj 2022./2023. biti 4. razred osnovne škole) i mlađi (u pravilu ne mlađi od sedam godina). Kandidati se mogu istodobno prijaviti za upis na najviše dva instrumenta, a nakon uspješno položene prijemne audicije upisati samo jedan instrument.

OSNOVNA GLAZBENA ŠKOLA Audicija

Nastavni plan:

instrument – 8 sati mjesečno (individualna nastava)

solfeggio – 8 sati mjesečno (razredna nastava)

zbor (ili orkestar, ili komorna glazba – od 3. razreda) – 8-16 sati mjesečno

Mjesečna participacija učenika (školarina): 150,00 kuna

Zašto je dobro baviti se glazbom?

Glazba intenzivno utječe na naše živote, svugdje je oko nas, gotovo kao i priroda. Organizirano učenje glazbe razvija u djeci razne potencijale: kreativnost, emocije, unosi veselje u život, zbog plemenitog i ugodnog sadržaja i utrošenog vremena djeca su bitno manje prijemčiva na loše utjecaje u svojoj okolini, stječu disciplinu koja im pomaže i u ostalim aktivnostima kojima se bave (npr., učenje, sport itd.). Svjetska istraživanja pokazuju da djeca koja se duže vrijeme bave glazbom (više od 4 godine) imaju puno manje problema s koncentracijom, samopouzdanjem, komunikacijom, emocionalnim sazrijevanjem. Razvijaju suradnički odnos i bolju organizaciju vremena. Također brže pamte i uče te postižu bolje rezultate u svemu čime se bave.

Glazba unosi ljepotu, ugodu i zadovoljstvo ne samo u život učenika, nego i u živote cijele uže i šire obitelji!

Audicija se održava pred troje učitelja koji će ispitati sluh, ritam i glazbeno pamćenje.

Za audiciju se ne treba pripremati! Dovoljno je da dijete samo odabere jednu pjesmicu koju želi otpjevati na audiciji!

Veselimo se Vašem dolasku i nadamo se da će Vaše dijete postati učenica ili učenik naše Glazbene škole!