Tjedan programiranja s EMoRo-m!

admin   23 October, 2019

tpEuropski tjedan programiranja održava se od 5. do 20. listopada. Svrha mu je inicijativa koja želi potaknuti učenike da nauče nešto više o tehnologiji i programiranju koje je kreativno, zanimljivo i zabavno, ali i traženo zanimanje.

Održavanje tjedna programiranja započelo je prije sedam godina kada je organizirano preko 300 događaja, a danas se diljem Europe organizira i preko 3 000 događaja.

I naša škola uključila se već četvrtu godinu organizirajući radionicu na kojima su se učenici ove godine mogli susresti s EMoRo-m.

tp1EMoRo je robot kojeg su učenici učinili potpuno autonomnim, tj. programirali su ga tako da radi bez osobnog računala. Za programiranje robota učenici su mogli koristiti programski jezik  Scratch, FlowDraw ili Basic.

Radionica se održala u utorak u informatičkoj radionici pod vodstvom učiteljice iz informatike.

Glavna je zamisao bila okupiti i motivirati učenike u zajedničkom druženju i učenju, jer programiranjem možete oživjeti svoje ideje, stvarati i graditi.

Pogledajte video…