Sudjelovali smo na međunarodnom natjecanju Dabar

admin   12 November, 2021

1Naša je škola i ove godine sudjelovala na natjecanju Dabar koje se provodi  iz informatike i računalnog razmišljanja. Dabar promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima, ali i u široj javnosti.

Sudjelovanjem u ovom natjecanju učenici su pokazali da računalo nije samo igračka za društvene mreže ili gledanje filmova nego izvor zanimljivih logičkih zadataka koji informatiku čine uzbudljivom.

2Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućio jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja uključujući i one iz Hrvatske.

Na natjecanju Dabar naša škola sudjeluje već 6 godina, a ove godine prijavio se i rekordan broj učenika, njih čak preko 60. Nestrpljivo čekamo njihove diplome, a posebno zlatne!

Organizatori natjecanja za Hrvatsku su udruga “Suradnici u učenju”, Hrvatski savez informatičara i Visoko učilište Algebra uz podršku CARNET-a i Ministarstva znanosti i obrazovanja.