Još jedno veliko priznanje Glazbenoj školi

Dinko Krstinić   25 June, 2019

Osnovna glazbena škola pri Osnovnoj školi Marija Bistrica škola je sa najvećim brojem natjecanja u Županiji u školskoj godini 2018./2019.

sdr_vivid

13. lipnja 2019. u Srednjoj školi Krapina, održan je prijem za darovite učenice i učenike te njihove mentore koji su bili sudionici državnih i međudržavnih natjecanja. Našu školu su predstavljali Mihael Požgaj sa mentorom Ivanom Šarkanjem, dobitnik prve nagrade na državnom natjecanju tambura, Tomislav Joć sa mentorom Dinkom Krstinićem, dobitnik treće nagrade na državnom natjecanju iz solfeggia i Nikolina Topolovec sa mentoricom Tatijanom Lenart, koje su u ime škole primile nagradu od 5.000,00 kn.

Nagrađeni učenici naše škole su:

Sara Šagud, violina – Međunarodno natjecanje –  Bistrički Zvukolik, 2. nagrada.

Učenicu je za natjecanje spremila profesorica Marina Jakopec.

Tomislav Joć, klavir – HDGPP regionalno natjecanje, 2. nagrada.

Učenika je za natjecanje spremila profesorica Dina Dorotić.

Dora Šimunec, gitara – Međunarodno natjecanje Bistrički zvukolik, 1. nagrada i posebna nagrada za najmlađeg natjecatelja.

Petar Štaba, gitara – Međunarodno natjecanje Bistrički zvukolik, 2. nagrada

Matej Blagec, gitara – Međunarodno natjecanje  Bistrički zvukolik, 1. nagrada

Juraj Galoić, gitara – HDGPP regionalno, 2. nagrada i Međunarodno natjecanje Bistrički zvukolik, 2. nagrada

Luka Sugnetić, gitara – Međunarodno natjecanje  Bistrički zvukolik, 2. nagrada

Jurica Pavlek, gitara – Međunarodno natjecanje Bistrički zvukolik, 2. nagrada

Marija Perić, gitara – Međunarodno natjecanje Bistrički zvukolik, 3. nagrada

Matej Futivić, gitara – Međunarodno natjecanje Bistrički zvukolik, 2. nagrada

Maja Banovec, gitara – Međunarodno natjecanje Bistrički zvukolik, 2. nagrada

Učenike je za natjecanja pripremio profesor Robert Međugorac.

Ema Runjak, flauta –  Međunarodno natjecanje Bistrički zvukolik, 1. nagrada

Iva Babić, flauta – Međunarodno natjecanje Bistrički zvukolik, 1. nagrada

Klara Gabud, flauta – Međunarodno natjecanje u Varaždinu,  Woodwind&Brass, 1. nagrada

Trio FLUThreE (Klara Gabid, Iva Babić, Jelena Tomorad) – Međunarodno natjecanje Bistrički zvukolik, 1. nagrada

Sara Krajnik, flauta – Međunarodno natjecanje Bistrički zvukolik, 2. nagrada

Učenike je za natjecanja pripremila profesorica Ivana Pavlović

Mihael Požgaj, tambure – HDGPP regionalno 1. nagrada, HDGPP državno natjecanje 1. nagrada i Međunarodno glazbeno natjecanje ”Fantast 2019” Bečej, 1. nagrada

Vid Adanić, tambure – HDGPP regionalno, 2. nagrada i Međunarodno glazbeno natjecanje ”Fantast 2019” Bečej, 1. nagrada

Karlo Adanić, tambure – HDGPP regionalno, 2. nagrada i Međunarodno glazbeno natjecanje ”Fantast 2019” Bečej, 2. nagrada

Učenike je za natjecanja pripremio profesor Ivan Šarkanj.

Dora Topolovec, tambure – HDGPP regionalno 2. nagrada i Međunarodno glazbeno natjecanje ”Fantast 2019” Bečej, 1. nagrada

Nikolina Topolovec, tambure – Međunarodno natjecanje Sonus 2019. 2.nagrada i Međunarodno glazbeno natjecanje ”Fantast 2019” Bečej, 1. nagrada

Laura Andraka, tambure – Međunarodno glazbeno natjecanje ”Fantast 2019” Bečej, 1. nagrada

Dominik Gabud, tambure – Međunarodno glazbeno natjecanje ”Fantast 2019” Bečej, 2. nagrada

Tamburaški komorni sastav GŠ – Međunarodno natjecanje Bistrički zvukolik: 1. nagrada i posebna nagrada Hrvatskog društva skladatelja za najbolju izvedbu skladbe hrvatskog autora. (Sastav čine: Laura Andraka, Nikolina Topolovec, Fran Juras, Dora Topolovec, Vid Adanić, Tamara Odorjan, Karlo Adanić, Ivona Žilić, Mihael Požgaj, Dominik Gabud, Ivan Čukelj i Tin Habazin)

Učenike je za natjecanja pripremila profesorica Tatijana Lenart.

Tomislav Joć, solfeggio – HDGPP regionalno 1. nagrada, HDGPP državno 3. nagrada.

Tomislav Joć, solfeggio – Međunarodno natjecanje Sonus 2019., 2. nagrada

Učenika za natjecanje pripremio profesor Dinko Krstinić.

Čestitke svim nagrađenim učenicima i njihovim mentorima!