Daily Archives: 25 November, 2020

BISTRIČKI ZVUKOLIK FOTO1

Uspjeh učenika Glazbene škole na Međunarodnom natjecanju Bistrički Zvukolik 2020

Dinko Krstinić   25 November, 2020

U srijedu 25. studenog 2020. godine u prostorima koncertnih dvorana Glazbene škole Dugo Selo, uz pridržavanje svih epidemioloških mjera, održano je 7. međunarodno mješovito natjecanje glazbenika Bistrički Zvukolik 2020.

Dora Bistrički ZvukolikNatjecanje je i ove godine okupilo brojne međunarodne sudionike koji su se natjecali mješovito u sedam kategorija.

U trećoj kategoriji solista nastupila je učenica naše Glazbene škole Dora Topolovec, učenica 6. razreda tambura i osvojila drugu nagradu. U istoj kategoriji nastupila je i Ria Lešković, učenica 5. razreda gitare, koja je osvojila prvu nagradu.

Odličan plasman flautistica na 58. HDGPP-ovom županijskom natjecanju

Dinko Krstinić   25 November, 2020

U četvrtak 12. studenog 2020. održalo se 58. hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa, komorni sastavi – regionalno natjecanje u Jastrebarskom. Našu školu predstavile su Iva Babić, Klara Gabud i Jelena Tomorad, učenice 4. razreda glazbene škole. Trio flauta se natjecao u prvoj kategoriji komornih sastava i osvojio prvu nagradu!

TRIO

Državno natjecanje na koje su se učenice plasirale, održat će se u prosincu 2020. na Muzičkoj akademiji u Zagrebu.

1

Učenici PŠ Selnica primili nagrade osvojene na likovnom natječaju „ZA ZEMLJIN SPAS JA DIŽEM SVOJ GLAS“

admin   25 November, 2020

Prošle školske godine učenici 4. razreda Područne škole Selnica sudjelovali su na kreativnom likovnom natječaju Školske knjige u suradnji s Fondom za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost „Za Zemljin spas ja dižem svoj glas“. Radovi učenika bili su podijeljeni u 2 kategorije: učenici prvih i drugih razreda – motiv: Čuvajmo svoj dom (Moja ulica, Moj park, Moje mjesto) te učenici trećih i četvrtih razreda – motiv: Kulturna baština našeg kraja. Zadatak je bio izraditi motiv za platnenu vrećicu.