Daily Archives: 6 March, 2020

1

Projekt Vijeća učenika naše škole “Naše klupice” dobio sredstva iz dječjeg proračuna KZŽ

Vesna Brlek   6 March, 2020

Krapinsko-zagorska županija od 2018. godine nosi titulu „Županija – prijateljica djece“ pa je u sklopu istoimenog projekta dodatno omogućeno aktivno uključivanje djece i mladih na lokalnoj i regionalnoj razini.
Kako su djeca i obitelj u fokusu djelovanja, županija je donijela Dječji proračun za 2019. godinu u kojem je predviđeno uključivanje djece u odlučivanje o tome koji će se projekti financirati isključivo za djecu.Naše Vijeće učenika vrlo aktivno se primilo posla te su pripremili projekt pod nazivom „Naše klupice“ i prijavili ga na Javni poziv za dječji proračun; na njega je ukupno pristigla 31 prijava, a uvjetima poziva udovoljilo je 11 prijava; među njima je bio i naš projekt.