Daily Archives: 3 March, 2020

Klara, Iva REGIONALNO HDGPP

Odličan plasman flautistica na 58. HDGPP – regionalnom natjecanju

Dinko Krstinić   3 March, 2020

U utorak 3. ožujka 2020. održalo se 58. hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa – regionalno natjecanje u Jastrebarskom. Našu školu predstavile su Iva Babić i Klara Gabud, učenice 3. razreda glazbene škole. Iva i Klara natjecale su se u prvoj kategoriji, disciplina flauta i obje osvojile prvu nagradu. Klara, Iva REGIONALNO HDGPP

Uz to što su osvojile prvu nagradu, Iva i Klara osvojile su i prva dva mjesta u ukupnom poretku svih natjecatelja u kategoriji. Državno natjecanje na koje su se plasirale, održat će se u travnju na Muzičkoj akademiji u Zagrebu.

školsko natjecanje5

Uspješno održano četvrto školsko natjecanje učenika glazbene škole

Dinko Krstinić   3 March, 2020

Tradicija organiziranja školskog natjecanja učenika glazbene škole i ove je godine nastavljena pa je tako u veljači 2020. održano četvrto po redu školsko natjecanje. Prijavljeno je bilo 130 učenika, od kojih je 109 pristupilo natjecanju i osvojilo priznanja i nagrade. Dodijeljeno je 79 nagrada te 30 priznanja za sudjelovanje na natjecanju. U pripremi učenika za natjecanje sudjelovali su svi učitelji Osnovne glazbene škole pri OŠ Marija Bistrica. Dodijeljeno je 35 prvih, 33 drugih i 11 trećih nagrada. Svi uspjesi učenika na ovom natjecanju rezultati su marljivosti, ustrajnosti, a ponajviše ljubavi prema glazbi.