Daily Archives: 14 February, 2020

Terenska nastava u Zagreb

admin   14 February, 2020

Učenici i učiteljice PŠ Selnica i PŠ Globočec bili su na terenskoj nastavi u Zagrebu 11.2.2020.

Učenici su u likovnoj radionici Lutkarskog kazališta izradili lutke šegrta Hlapića i Gite, koji su ujedno bili i glavni likovi u lutkarskoj predstavi Putovanje i zgode šegrta Hlapića.

Nakon kraće šetnje, posjetili su Muzej vlakića Backo mini express, gdje su na više od 100m kvadratnih razgledali makete krajolika i imaginarnih gradova te maketu dijela Zagreba. Oduševljeni modelima vozila koja se kreću, skijašima koji se spuštaju niz stazu, putnicima koji putuju maketom kroz izmjenu dana i noći i različite vremenske prilike(umjetnu kišu, grmljavinu…) učenici su nakratko bili i strojovođe i vodili simuliranu vožnju vlakova na tabletama.