Daily Archives: 11 February, 2020

Noć muzeja u Gradskoj galeriji Zabok

admin   11 February, 2020

Povodom Noći muzeja 31. siječnja 2020. u Gradskoj galeriji Zabok u 17.00 otvorena je izložba na temu „Svemir u likovnom stvaralaštvu djece i mladih“ koju organizira Srednja škola za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok.

Na izložbi, koja traje do 2. ožujka, izloženi su i likovni radovi učenika naše škole. Kako bi otkrili tko je sve predstavljao OŠ Marija Bistrica prolistajte digitalni katalog na poveznici: https://www.yumpu.com/xx/document/read/63051502/svemir-u-likovnom-stvaralastvu-djece-i-mladih.
Prije početka izložbe učenici izlagači su sudjelovali na likovnoj radionici koju su pripremili učenici ŠUDIGa. Tema radionice bila je „Svemirske maglice“.

Sudjelovali smo na likovnom natječaju Općine Lobor povodom Noći muzeja

admin   11 February, 2020

U petak, 31.siječnja, održana je 15. po redu Noć muzeja. Ovu manifestaciju organizira Hrvatsko muzejsko društvo s ciljem promocije muzeja i muzejske struke. Noć muzeja odvija se diljem naše domovine, a nama su svakako najzanimljiviji programi vezani uz naše Zagorje.

Ove godine odlučili smo se uključiti u “Arheološki vremeplov” koji je organizirala Općina Lobor. Program se odvijao na lokalitetu Svetišta Majke Božje Gorske, a između ostalog organiziran je i likovni natječaj na kojem su sudjelovali učenici PŠ Laz.