Daily Archives: 5 February, 2020

raspored

Školsko natjecanje iz engleskog jezika

admin   5 February, 2020

U četvrtak, 23.siječnja u našoj školi održano je školsko natjecanje iz engleskog jezika.

Na natjecanju je sudjelovalo 6 učenika osmih razreda među kojima je najuspješniji bio učenik Renato Dominkuš iz 8.b. razreda. S postignutih 43 boda, Renato je pozvan na županijsko natjecanje koje će se održati 3. ožujka u Gornjoj Stubici.

Ovim putem upućujemo čestitke svim sudionicima, uz nadu da će Renato ostvariti što bolji uspjeh na županijskom natjecanju.

djeca

Održano predavanje u sklopu projekta “Djeca medija”

admin   5 February, 2020

U sklopu projekta „Djeca medija“ 3. veljače za učenike od 5. do 8. razreda organizirano je interaktivno predavanje te radionice na kojima su učenici mogli aktivno i kritičko promišljati o medijima.

Raspravljali su i iznosili mišljenja, te ukazati na posljedice nepravilnog korištenja medija i njihov utjecaj na društvo / mlade (porast nasilja, cyberbullying…), ali i na prednosti medija u obrazovanju i poticanju pozitivnih modela ponašanja (razumijevanje, poštovanje i briga o drugima).

Naša škola je već niz godina uključena u ovaj projekt kojim pokušavamo osvijestiti i educirati učenike da s razumijevanjem i kritičkim odmakom konzumiraju medijske sadržaje koje sami odabiru.