Daily Archives: 19 November, 2019

10 GODINA ŠKOLSKOG PROJEKTA „I U MOJOJ ŠKOLI ŽIVI VUKOVAR“

admin   19 November, 2019

Obilježen Dan sjećanja na žrtvu Vukovara

Uoči Dana sjećanja na žrtvu Vukovara, u petak, 15. studenoga 2019., odali smo počast Vukovaru. Učenici i učitelji OŠ Marija Bistrica okupili su se po deseti put u sklopu projekta „I u mojoj školi živi Vukovar“.

Nakon razgledavanja retrospektivne izložbe u predvorju škole, učenici viših razreda s lampašima su se uputili u dvoranu Božanskoga milosrđa. U dvorani su se susreli s gostima koji su kao gosti predavači sudjelovali u dosadašnjim obilježavanjima Dana sjećanja na žrtvu Vukovara u našoj školi.

Pametna ploča u PŠ Laz

admin   19 November, 2019

Prije 110 godina izgrađena je zgrada Područne škole Laz. Dao ju je izgraditi ondašnji župnik Juraj Žerjavić. Kako je prolazilo vrijeme izmjenjivale su se generacije učenika, učitelja i učiteljica.
Mijenjali su se nastavni programi i metode rada. Ulagalo se u zgradu prema mogućnostima, prilikama i nerijetko trudu roditelja da omoguće vlastitoj djeci što ugodniji boravak u prostoru stoljetne zgrade. Tako je i načelnik Marije Bistrice Josip Milički osigurao sredstva za pametnu ploču, interaktivnu ploču na kojoj se prikazuju sadržaji putem projektora i računala. Ne može se puno područnih škola pohvaliti da imaju pametnu ploču. Hvala načelniku na vrijednom „poklonu“.