Daily Archives: 18 November, 2019

Dan sjećanja na Vukovar u PŠ Laz

admin   18 November, 2019

Učenici PŠ Laz obilježili su Dan sjećanja na žrtve Vukovara integriranom nastavom.

Poznata i teška tema obradila se na satovima Hrvatskog jezika, Prirode i društva i Likovne kulture.

Razgovaralo se o Vukovaru kao gradu u nizinskom kraju na istoku Republike Hrvatske te gdje se smjestio na zemljovidu i kako izgleda danas. Isto tako razgovaralo se o ratu i kako on utječe na ljude, kako se ljudi osjećaju u ratu i što im je u ratu najvažnije u životu.

Dan sjećanja na Vukovar u PŠ Selnica

admin   18 November, 2019

Učenici PŠ Selnica sa svojim učiteljicama 15.11.2019.obilježili su Dan sjećanja na Vukovar prigodnim aktivnostima na satu hrvatskog jezika, likovne kulture, satu razrednog odjela. Učenici prvog razreda s učiteljicom Agnezom izradili su golubice od papira i crtali i bojili slova riječi Vukovar.

Učenici drugog i trećeg razreda s učiteljicom Marinom crtali su Vučedolske golubice tušem. Učenici četvrtog razreda s učiteljicom Anitom, izrađivali su Vučedolske golubice od glinamola i fotostrip “Vukovar prije, za vrijeme i poslije rata.”