Daily Archives: 17 October, 2019

j

Učenici 1.r. PŠ Selnica obilježili su Dan jabuka.

admin   17 October, 2019

Učenici 1.r. PŠ Selnica sa svojom učiteljicom Agnezom obilježili su Dan jabuka.

17.10.2019. bili su na terenskoj nastavi u voćnjaku g. Andrije Viskovića u Zlatar Bistrici.

Sudjelovali su u berbi jabuka na zabavan način-natjecavši se koji par će nabrati više i tako začas nabrali veliku količinu jabuka. Nakon uspješne berbe, okrijepili su se čašom vitamina (prirodnim sokom od jabuka koji proizvode domaćini) te se zasadili ponuđenim slasticama. Potom su saznali postupak proizvodnje jabučnog soka i tijek radova u voćnjaku tijekom godine.

2

Učenici i učiteljice PŠ Selnica otvorili Mjesec hrvatske knjige u Općinskoj knjižnici i čitaonici Marija Bistrica

admin   17 October, 2019

Povodom početka Mjeseca hrvatske knjige koji se svake godine održava od 15. listopada do 15. studenog, učenici PŠ Selnica sa svojim učiteljicama Anitom, Marinom i Agnezom posjetili su Općinsku knjižnicu i čitaonicu Marija Bistrica. Ovogodišnji moto manifestacije Mjeseca hrvatske knjige je U ritmu čitanja, a posvećena je glazbi.

Učiteljica u mirovini Marica Micak, pročitala je učenicima nekoliko priča i pjesama o jeseni, plodovima jeseni i pekarskim proizvodima. Učenici su pažljivo slušali, a zatim postavili puno pitanja u vezi pravljenja kruha i peciva u prošlosti.