Daily Archives: 18 March, 2019

skola1

Odluka o izboru ponude

admin   18 March, 2019

OŠ Marija Bistrica objavljuje:

ODLUKU O IZBORU PONUDE ZA ORGANIZACIJU VIŠEDNEVNE IZVANUČIONIČKU NASTAVU

– ŠKOLA U PRIRODI

Odabrana je ponuda ponuditelja DND-RADOST DJECI d.o.o. iz Svetog Križa Začretja, Trg kraljice Jelene 14. po cijeni od 1.630,00 kuna po učeniku.

Posjet učenika PŠ Selnica školskoj i općinskoj knjižnici u Mariji Bistrici

admin   18 March, 2019

Učenici PŠ Selnica u ponedjeljak 18.3.2019.posjetili su školsku i općinsku knjižnicu u Mariji Bistrici.

Naša školska knjižničarka Jasna, učenike je na zanimljiv način, uz pomoć tableta, upoznala s dječjim časopisima i priručnom (referentnom) zbirkom. Nakon toga, učenici su u općinskoj knjižnici imali radionicu izrade nakita. Knjižničarke Mira i Ivana, uputile su ih u način izrade, a učenici su s veseljem izradili personalizirane narukvice i ogrlice, koje su ponijeli kućama. Ogladnjeli od raznovrsnih aktivnosti, krenuli su na pizzu koju su zavrijedili svojom kreativnošću i sudjelovanjem na bistričkom fašniku.

User comments

Sudjelovali smo na Danu kazališta za djecu i mlade u Loboru

admin   18 March, 2019

U nedjelju, 17.3. u Društvenom domu u Loboru održan je Dan kazališta za djecu i mlade. Ovom manifestacijom obilježen je Svjetski dan kazališta, a održana je na inicijativu naše učiteljice Anite Klemar koju je u organizaciji podržao KUD Lobor. U dvosatnom programu sudjelovala je dramska sekcija KUD-a Lobor te OŠ Marija Bistrica, OŠ Donja Stubica, SŠ Zlatar i SŠ Konjščina koje su predstavile svoj ovogodišnji program s Lidrana. U pripremu za to natjecanje ulaže se jako puno truda i kreativnosti učenika i njihovih mentora. Zato je svaka prilika da se predstave javnosti dobrodošla.

Tjedan hrvatskoga jezika

admin   18 March, 2019

Dramska radionica „Svi znaju za to“

Ove smo godine započeli Tjedan hrvatskoga jezika na poseban način. Za učenike 6.-ih i 8.-ih razreda 11. ožujka bila je organizirana radionica pod vodstvom dramske pedagoginje Ivane Marijančić. Dramske dijelove ove radionice izvodio je glumac Ivan Bošnjak. Ineraktivna radionica pod nazivom „Svi znaju za to“ trajala je dva školska sata, a učenici su angažirano sudjelovali u vježbama koje osvještavaju prisutnost nasilja u našem društvu te su poticani na aktivno djelovanje i pružanje podrške potlačenima. O nasilju se puno govori i pasivno raspravlja.