Daily Archives: 13 March, 2019

23. natjecanje crvenog križa

admin   13 March, 2019

U subotu, 9.3.2019. u OŠ Marija Bistrica održalo se 23. natjecanje crvenog križa.

Naša škola bila je domaćin a na natjecanju je sudjelovalo ukupno 4 ekipa iz različitih škola. To su ekipe Oroslavja, Donja Stubica, Gornja Stubica i mi, Marija Bistrica.

Natjecanje se sastojalo od 2 kategorije: osnovna i srednja škola. Naša kategorija bila je pomladak, tj. osnovna škola. Morali smo proći kroz 6 radilišta. Prva 3 radilišta bili su testovi crvenog križa (povijest i hrvatski crveni križ), te na kraju test o primjeni znanja prve pomoći. Nakon testova išli smo na preostala radilišta koja su bila u školskoj sportskoj dvorani.

David

Županijsko natjecanje iz krosa

admin   13 March, 2019

Županijsko natjecanje iz krosa održano je 6. 3. 2019. godine u Područnoj školi Gornja Šemnica. U natjecanju je sudjelovalo više od 400 učenika iz dvadesetak škola, a u svakoj kategoriji oko 100 učenika.
David Škrlec, učenik 8. r. OŠ Marija Bistrica, osvojio je 3. mjesto u konkurenciji 7. i 8. razreda. Kao ekipa učenici 7. i 8. razreda zauzeli su visoko 4. mjesto, dok su učenice 7. i 8. razreda zauzele 10. mjesto. U konkurenciji 5. i 6. razreda učenici su osvojili 19. mjesto, a učenice 14. mjesto.
Čestitke svim učenicima koji su predstavljali našu školu na tom natjecanju!

Održano natjecanje Hippo International Language Olympiad

admin   13 March, 2019

Učenici naše škole ove godine su prvi puta sudjelovali na natjecanju iz engleskog jezika HIPPO „English Without Borders“. Natjecanje od 2012. godine organizira neprofitna organizacija Global Hippo Associacion kojoj je cilj promovirati važnost engleskog jezika te međusobno druženje djece iz raznih krajeva svijeta.
Na prvi krug natjecanja u našoj školi prijavilo se 30 učenika od četvrtog do osmog razreda te su pisali ispit u 3 kategorije. Natjecanje je održano 22. veljače. Iako su svi učenici postigli odlične rezultate, na regionalnu razinu natjecanja plasiralo se samo šestero učenika s maksimalnim brojem bodova.