Daily Archives: 7 March, 2019

f2

Bistrički fašinek

admin   7 March, 2019

Bistrički fašinek ponovno je ove godine pretvorio Mariju Bistricu u mjesto veselja i plesa.

Ovogodišnji fašinek započeo je 2. ožujka u 13,00 sati na bistričkom trgu. Maskiranom povorkom koja je krenula iz naše škole prema trgu predstavili su se učenici OŠ Marije Bistrice, dječjeg vrtića Pušlek i područnih škola Laz, Selnica i Globočec.

Učenici su proteklih nekoliko tjedana vrijedno izrađivali svoje maske s roditeljima i nastavnicima, a onda su ih ponosno pokazali mnogobrojnoj publici koja ih je dočekala na trgu. Bilo je tu vitezova, rimljana, grka, egipčana, japanaca i mnogih drugih živopisnih maski koje su nam prikazale povijest čovječanstva.

G1

Sađenje biljaka cvjetnjača

admin   7 March, 2019

Učenici 4.r. PŠ Selnica 6.3.2019.u sklopu nastave prirode i društva posadili su zumbule i ruže u školskom cvjetnjaku.
Budući da u cjelini Živa priroda uče o biljkama cvjetnjačama, zorno su učili njihove dijelove, obradili zemlju za sadnju i posadili cvijeće.
Spretno i s veseljem su sudjelovali u svim etapama rada.
Sad s veseljem očekuju prve cvjetove zumbula, a potom i ruža.

Wordwall u nastavi njemačkog jezika

admin   7 March, 2019

Kroz mjesec veljaču učenici i učenice izborne nastave njemačkog jezika učili su uz sadržaje pripremljene u alatu Wordwall, https://wordwall.net/hr

Wordwall se može koristiti za kreiranje interaktivnih i ispisnih aktivnosti.

Interaktivne aktivnosti mogu se igrati na bilo kojem uređaju koje ima pristup internetu, kao što su računalo, tablet, mobilni uređaj ili pametna ploča. Mogu ih igrati samo učenici ili se mogu igrati uz vodstvo učitelja dok se učenici izmjenjuju pred razredom.
Radni listovi mogu se ispisati ili se mogu preuzeti kao PDF datoteka. Mogu se koristiti uz interaktivne ili kao zasebne aktivnosti.

Nika

Županijsko natjecanje iz njemačkog jezika

admin   7 March, 2019

U srijedu, 27.3. 2019., održalo se županijsko natjecanje iz njemačkog jezika u OŠ Josipa Broza u Kumrovcu.
Sve natjecatelje i natjecateljice srdačno je pozdravila ravnateljica škole uz prigodan program. Nakon natjecanja učenici i učenice su u knjižnici ukrašavali staklene predmete decoupage tehnikom koje su ponijeli kućama za uspomenu.

Na natjecanju je sudjelovala učenica 8. b razreda, Nika Meštrović. Učenica je u svojoj kategoriji zauzela izvrsno drugo mjesto.

tjedan mozga

Tjedan mozga   11. – 17. 3.2019.

admin   7 March, 2019

Tjedan mozga obilježava se svake godine u mjesecu ožujku, a cilj je svih ovih godina upoznati širu javnost sa značenjem istraživanja mozga u 21. stoljeću koje je ujedno i stoljeće uma.

U sklopu ovogodišnjeg 17. Tjedna mozga koji traje od 11. do 17. ožujka, održat će se zanimljiva besplatna radionica za učenike od 5. do 8. razreda.

Radionica će se održati u Bluesan hotelu Kaj (Zimski vrt) u subotu, 16. 3.2019. godine u vremenu od 10 do 12 sati. Pozivaju se zainteresirani učenici da se do petka 15.3.2019. godine prijave u stručnu službu, psihologinji Klari Meštrović i pedagoginji Marini Milošić. Naziv radionice je „Hrana za mozak“, zvuči vrlo zanimljivo, dođite.