Daily Archives: 11 February, 2019

ČITAMO MI, U OBITELJI SVI

admin   11 February, 2019

Škola je ustanova kojoj je temelj postojanja poticati čitanje. Pa tako čitamo na nastavi hrvatskog jezika, stranog jezika, povijesti, geografije… pa mi u toj školi stalno nešto čitamo. Tu je još i knjižnica i knjižničar/ka koji/a stalno spominje neke nove knjige, zabavno štivo, poučno štivo, lektiru…

A što je s obitelji? Domom? Koliko djece čita kod kuće knjige po slobodnom izboru? Koliko majki i očeva, braće i sestara čita? Djedova, baka, stričeva, tetki i tetaka?

Već šest godina nacionalni projekt „Čitamo mi, u obitelji svi“ upravo želi unutar obitelji osvijestiti potrebu za čitanjem, dobrobiti koje ono donosi i za obitelj kao zajednicu i za dijete kao mladu osobu čije se čitalačke navike tek formiraju.

math

POZVANI NA ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ MATEMATIKE

admin   11 February, 2019

Ove godine na županijsko natjecanje iz matematike idu čak tri učenika iz naše škole. U kategoriji 4.r pozvan je Matej Pucko koji je na školskom natjecanju osvojio prvo mjesto. Matej je učenik PŠ Laz. Za natjecanje ga je pripremala učiteljica Tatjana Galoić.

U kategoriji petih razreda imamo dva predstavnika. To su Lovro Klancir i Tomislav Joć. Njihova mentorica je Ivančica Hopek-Kramar.