Daily Archives: 5 February, 2019

Noc muzeja1

Noć muzeja u dvorcu obitelji Keglević

admin   5 February, 2019

Ove godine sudjelovali smo u programu Noć muzeja u dvorcu obitelji Keglević koji je prvi puta otvoren za javnost. Održane su barokne glazbene točke, prezentacije, dramsko – scenske igre i radionice za djecu. Posjetitelji su imali priliku vidjeti i doživjeti kako je nekad izgledao život u zagorskim kurijama, uživati u dvorskim plesovima, scenskoj minijaturi „Princeza Louise u Lobor-gradu“ i ljubavnoj legendi o Karolini i Antunu. Najviše programa bilo je namijenjeno djeci koja su uživala u baroknim kolačima i čaju.

Održan je i pub kviz o povijesti Lobor-grada i dvorca obitelji Keglević u kojem su učenici sedmih razreda Monika Mitrečić, Luka Klancir, Renato Prugovečki i Lorena Uroić osvojili prvo mjesto. Naša mentorica bila je Anita Klemar.