Daily Archives: 18 October, 2018

Obilježili smo tjedan programiranja

admin   18 October, 2018

Europski tjedan programiranja održava se od 6. do 21. listopada. Svrha mu je inicijativa koja želi potaknuti učenike da nauče nešto više o tehnologiji i programiranju koje je kreativno, zanimljivo i zabavno, ali i traženo zanimanje.

Održavanje tjedna programiranja započelo je prije šest godina kada je organizirano preko 300 događaja, a danas se diljem Europe organizira i preko 3 000 događaja. I naša škola uključila se već treću godinu i organizira niz radionica na kojima se učenici mogu susresti s različitim programskim jezicima i oblicima programiranja.

moja knjiga

Moja prva knjiga

admin   18 October, 2018

Krajem rujna, u Karlovcu je održana završna svečanost državnog natječaja Moja prva knjiga. Tim povodom organizirana je i izložba na kojoj je bilo 17 slikovnica učenika naše škole. Za vrijeme izložbe svi zainteresirani učenici i mentori imali su priliku odraditi konzultacije ( likovne i literarne ) kako bi unaprijedili svoj rad.
Za nagrađene učenike organiziran je prigodni program nakon čega je uslijedila svečana dodjela prvih nagrada koje su dodjeljivale naše poznate književnice Sanja Pilić i Silvija Šesto.